Quantcast

Find your League

No league found!

Indoor Playoff and Conselation Results

Hello All,

Here are the results for the Playoffs. The final schedule is being worked on as we speak and will be posted this afternoon.

7U Schedule
Date Time Home Score Away Score Location
16-May 9:00 AM Silver Spring Saints 48 E Y T 0 Jessup sat field 1
16-May 10:00 AM Forest Park Blackhawks 13 Andover 12 Jessup sat field 1
16-May 9:00 AM Middle River Renegades 18 Crushing Crows 31 Jessup sat field 2
4:00 PM Old Mill Patriots 12 Edgewood-Lyndhurst 33 Jessup sat field 2
8U Schedule
Date Time Home Score Away Score Location
16-May 11:00 AM Old Mill 18 Forest Park Blackhawks 0 Jessup sat field 1
16-May 12:00 PM Crushing Crows 19 Owings Outlaws 7 Jessup sat field 1
bye Ellicott City
16-May 10:00 AM LOUYAA Edgewood-Lyndhurst Jessup sat field 2
16-May 5:00 PM Arbutus Golden Eagles 2 Freestate Saturday field 1
9U Schedule
Date Time Home Score Away Score Location
16-May 10:00 AM Howard County Terps 47 Crushing Crows 0 Freestate Saturday field 1
16-May 9:00 AM Arbutus 0 Catonsville Stars 7 Freestate Saturday field 1
Pasadena Chargers Bye
16-May 3:00 PM Boonsboro 0 LOUYAA 6 Freestate Saturday field 1
10U Schedule
Date Time Home Score Away Score Location
17-May 10:00 AM Arbutus 14 Winner hc vs yet 12 Carrol Lower Sunday
17-May 1:00 PM Forest Park Blackhawks 13 winner pf vs edgewood 19 Carrol Lower Sunday
16-May 1:00 PM Edgewood-Lyndhurst 32 Prince Frederick Eagles 26 Jessup sat field 1
16-May 6:00 PM Howard County Terps 13 E.Y.T Green 8 Freestate Saturday field 1
16-May 11:00 AM Andover 46 LOUYAA 29 Jessup sat field 2
16-May 12:00 PM Pasadena Chargers 14 Germantown 0 Jessup sat field 2
bye Owings Outlaws
11U Schedule
Date Time Home Score Away Score Location
17-May 2:00 PM Montgomery Village 6 Winner SS v hc 36 Carrol Upper Sunday
17-May 10:00 AM Howard County Terps 20 Winner Stem vs Brunswick 32 Carrol Upper Sunday
16-May 2:00 PM Catonsville Stars 40 Silver Spring Saints 2 Jessup sat field 1
16-May 3:00 PM Stembridge 0 Brunswick 2 Jessup sat field 2
16-May 11:00 AM Germantown 12 Arbutus 7 Freestate Saturday field 1
17-May 2:00 PM Washington County Wolverines 27 Crushing Crows 26 Carrol Lower Sunday
Bye LOUYAA
12U Schedule
Date Time Home Score Away Score Location
17-May 4:00 PM Boonsboro Outlaws 50 winner wc vs wc 6 Carrol Upper Sunday
16-May 2:00 PM Catonsville 48 winner fp vs chargers 8 Freestate Saturday field 1
16-May 1:00 PM Western Charles 0 Washington County Wolverines 20 Freestate Saturday field 1
16-May 12:00 PM Pasadena Chargers 18 Forest Park Blackhawks 14 Freestate Saturday field 1
11:00 AM Crushing Crows 2 Carrol Lower Sunday
16-May 1:00 PM Severm 6 Woodlawn Falcons 41 Jessup sat field 2
bye Edgewood-Lyndhurst
13USchedule
Date Time Home Score Away Score Location
17-May 3:00 PM Washington County Wolverines 12 Severn Seminoles 0 Carrol Upper Sunday
17-May 11:00 AM Germantown 34 Crushing Crows South 6 Carrol Upper Sunday
17-May 12:00 PM Howard County Terps Crushing Crows North Carrol Lower Sunday
16-May 4:00 PM Arbutus 15 Forest Park Blackhawks 12 Freestate Saturday field 1
Bye
15U age group Schedule
Date Time Home Score Away Score Location
16-May 3:00 PM Catonsville 12 Howard County Terps 0 Jessup sat field 1
17-May 12:00 PM Germantown 6 Washington County Wolverines 18 Carrol Upper Sunday
17-May 1:00 PM Crushing Crows South 2 Carrol Upper Sunday
16-May 2:00 PM Pasadena Chargers 26 Crushing Crows North 32 Jessup sat field 2
 
 

Please log in to vote

You need to log in to vote. If you already had an account, you may log in here

Alternatively, if you do not have an account yet you can create one here.